Kurumsal
ŞAFAK BİLGİ TEKNOLOJİLERİ PAZARLAMA VE SERVİS LTD. ŞTİ.

        Kuruluşu 1968 yılına dayanan  firmamız; 1999 yılında kurumsallaşarak ŞAFAK MAKİNA ELEKTRONİK DONANIM SİSTEMLERİ PAZ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. unvanını almıştır. 2005 yılında unvanını faaliyet konusuna göre ŞAFAK BİLGİ TEKNOLOJİLERİ PAZARLAMA VE SERVİS LTD.ŞTİ. olarak değiştirmiştir.

Büro makineleri ile başladığı yolculuğunda bugün bilgi teknolojileri alanında Güç Elektroniği, Ofis malzemeleri, Dijital baskı ürünleri ve görüntüleme sistemleri gibi alanlarında teknolojisi yüksek ürünleri, satış ve TSE belgeli satış sonrası teknik destek hizmeti ile müşterilerine sunmaktadır.
Bölge distribütörlüğünü yürüttüğümüz XEROX, İNFORM ve SOCOMEC  gibi dünyaca ünlü markalarının ürünlerini Erzurum Merkez olmak üzere, Elazığ, Erzincan ve Malatya da şubelerimizle direkt ve Doğu Anadolu bölgesinde yaygın bayi yapısı ile pazarlama imkanına sahip olan firmamız; doğuda sektöründe önemli bir yere sahiptir.

TEKNİK SERVİS HİZMETİ VE GÜVENCESİ: 
Kaliteli satış sonrası teknik desteği anlayışını TSE hizmet belgesi ile tescil ettiren firmamız merkez teknik servisimizde; 4 tekniker, 2 teknisyen, şubelerimizde 3 olmak üzere toplam 9 teknik personel, servis aracı ve gerekli ekipmanlarla hizmet sunarken diğer kadrolarımızla birlikte firmamız toplam 26 kişiden oluşmaktadır.

Bu doğrultuda satış ve satış sonrası yerinde teknik servis hizmeti sağladığı 1500 ‘ ün üzerinde UPS ve Kopyalama ürünü müşteri portföyü ile: Erzurum merkez olmak üzere, Erzincan, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır, Kars, ArdahanVan, Hakkari, Bitlis, Şırnak ve Siirt illeri ile bu anlamda bölgenin en geniş çalışma sahasına sahip Bilgi Teknolojileri firmasıdır.
Pazarının yaklaşık %50 sinden fazlasına  sahip olan firmamız; büyümenin müşteri memnuniyetine bağlı olduğu bilmekte ve bunun gereklerini yerine getirmektedir.
ŞAFAK BİLGİ TEKNOLOJİLERİ, 2012