Ofset ve fotoğraf kalitesinde saatte 6.600 sayfa tam renkli baskı hızı sunan, Xerox iGen4 Türkiye’de.
Ofset ve fotoğraf kalitesinde saatte 6.600 sayfa tam renkli baskı hızı sunan, Xerox iGen4 Türkiye’de.
02 Kasım 2012

Ofset ve fotoğraf kalitesinde saatte 6.600 sayfa tam renkli baskı hızı sunan, üzerinde 400 adet teknoloji patenti bulunan, 7.0 metre uzunluğunda, 2.30 cm yüksekliğindeki dünyanın en üst düzey renkli dijital baskı sistemi Xerox iGen4 Türkiye’de.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, dijital baskı teknolojisinin ulaştığı seviyeyi, en üst düzey yeni ürünü Xerox iGen4 ile daha ileri taşıyor. Xerox iGen3 ile baskı endüstrisinde yeni bir dönem açan Xerox, Xerox iGen4 ile dijital baskı teknolojisini daha ileri götürüyor. Xerox iGen4, eklentisiz hali ile 7 metre uzunluğu ve 2.30 cm yüksekliği ile dev bir makine görüntüsünde. Dünya tanıtımı geçtiğimiz aylarda Almanya’da düzenlenen Drupa Fuarı’nda yapılan Xerox iGen4, duyurulduğu günden bugüne Xerox’un baskı sektöründe en çok konuşulan ve Türkiye’ye gelmesi merakla beklenen ürünü oldu.

Xerox iGen3’ün dünyanın en ileri dijital baskı sistemi ünvanını ele geçiren Xerox iGen4, Xerox iGen3’e göre çok farklı özellikler ve yeni teknolojiler barındırıyor. Geliştirilmesi için 1 milyar doların üzerinde AR-GE harcaması yapılan Xerox iGen4’ün de, matbaa ve yayınevlerinden finansa, otomotivden telekomünikasyona kadar farklı sektörlerden yoğun talep görmesi bekleniyor.

Üzerinde yaklaşık 400 ayrı teknolojik patent bulunan Xerox iGen4, matbaacılar, yayıncılar, baskı merkezleri, fotoğraf stüdyoları veya doğrudan pazarlama ajansları gibi özellikle baskı işi olan kuruluşlara çok önemli gelir ve yeni iş fırsatları vaad ediyor. Xerox’un en gelişmiş dijital baskı sistemi Xerox iGen4 ile kitap, kitapçık, kullanım kılavuzu, katalog; doğrudan pazarlama dokümanları; ajanda, takvim gibi kişiye özel baskı uygulamaları; grafik ve resimlerle desteklenmiş fatura ve ekstreler basılabiliyor. Xerox iGen4 bunun yanı sıra, dijital ve geleneksel ofset baskı teknolojilerinin bir arada uyumlu bir şekilde kullanılmasını destekleyerek, daha hızlı ve hesaplı baskı alınmasını sağlıyor.

Xerox iGen4’ün, sektörün Xerox’tan beklediği bir yenilik olduğunu söyleyen Xerox CEO’su Anne Mulcahy, “Bundan tam altı yıl önce IPEX Fuarı’nda büyük bir heyecanla tanıttığımız Xerox iGen3’ten sonra, bu sefer Xerox iGen4 ile baskı standartlarını daha üst seviyeye çıkarıyoruz. Baskı işi ile uğraşan her kuruluşun, işlerini daha karlı hale gelmesini sağlayacak, benzeri ve rakibi olmayan Xerox iGen4, sektöre ofset ve fotoğraf kalitesinde bir renkli baskı ve otomasyon teknolojisi getiriyor” dedi.

Xerox Üretim Sistemleri Grubu Başkanı Quincy Allen ise, “Matbaacılar artık daha kısa zamanda daha hesaplı ve yüksek kalitede işler yapmayı, şaşırtıcı ve yenilikçi uygulamaları müşterilerine sunmak istiyorlar. Xerox iGen4 kesinlikle, bu işleri yapmak için tasarlanmış bir makine. Xerox iGen4’ün gelişmiş teknolojisi baskı maliyetlerini düşürerek, baskı endüstrisine daha karlı, yeni iş fırsatları sunacak” dedi. Xerox iGen4’ün, bugüne kadar sunulan ürünler ve teknolojiler gibi Xerox’un sektöre olan bağlılığının bir göstergesi olduğunu söyleyen Quincy Allen, “Bu endüstride, dijital baskı teknolojilerini kullanmanın getireceği avantajlar çok açık. Kişiselleştirme yapabilme, daha kısa sürede daha kaliteli ve hesaplı baskılar alabilme bunlardan bazıları. Xerox iGen4’ün yüksek çözünürlülük kalitesi ve verimliliği, müşterilerimizin işlerini büyütmelerini sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Saatte 6.600 sayfa basıyor

Ayda ortalama baskı miktarı yüz binler mertebesinde olan kuruluşlar için ideal bir ürün olan  Xerox iGen4, çok düşük baskı maliyeti ve çarpıcı baskı kalitesi ile dikkat çekiyor.          Xerox iGen4, baskı süreçlerini otomatikleştiriyor ve makine üzerinde baskı ayarlarını düzenlemek için baskıyı kesme ihtiyacını ortadan kaldırarak, toplam operasyon maliyetlerini azaltıyor. Gelişmiş yeni teknolojisi ile Xerox iGen4’ü kullanan kişi ve kuruluşlar, iş verimliliğini yüzde 35’lere kadar artırma imkanına kavuşuyor.

Xerox iGen4’ün dakikada 110 sayfaya ulaşan tam renkli yüksek baskı hızı, çok ekonomik baskı maliyeti ve çarpıcı baskı kalitesi ile özellikle birebir pazarlama ve kişiselleştirilmiş dokümanlar üretmek isteyen firmalara önemli faydalar sağlıyor. Xerox iGen4, 364 x 572 mm büyüklükte kağıt ebatlarına ve farklı materyaller üzerine baskı yapabiliyor. Toplam kağıt kapasitesi 80.000 sayfaya varan Xerox iGen4 ile yoğun baskı hacimli 12 farklı iş emri tek bir seferde verilebiliyor.

Xerox iGen4, yüksek hacimli baskıların üretimini ve en karmaşık baskı işlerinin yönetimini sağlamak için üzerinde bazı yazılımlar bulunduruyor. İş akışını yöneten Xerox FreeFlow yazılımı, Xerox iGen4’ün esnek, hızlı ve verimli çalışmasını sağlıyor. Xerox FreeFlow yazılımı, dijital ve ofset iş akışını birleştirirken, Xerox iGen4’ü tek bir kontrol noktası olarak kullanabiliyor. Xerox iGen4 ayrıca, Xerox FreeFlow VI Suite yazılımı ve kişiye özel birebir pazarlama uygulamaları yapmayı sağlayan XMPie gibi yazılımlarla da sıra dışı baskı uygulamaları gerçekleştiriyor.

Çevreye duyarlı olarak tasarlanan Xerox iGen4, içinde toksik içermeyen ve katı atık oranını en aza indiren kuru mürekkep kullanıyor. Xerox iGen4’ü oluşturan parçaların yüzde 97’den fazlası geri dönüştürülebilir ve yeniden üretilebilir malzemelerden oluşuyor. Xerox iGen4, ileri düzey bir destek ve servis hizmeti ile satışa sunuluyor. Xerox’un geliştirdiği özel uzaktan izleme sistemi ile Xerox iGen4’ün performansı, Xerox’un teknik analistleri tarafından uzaktan takip edilebiliyor.

Renk uzmanı iGen 4

Xerox iGen4, keskin görüntüler ve canlı renkler sunan pek çok özelliği ile yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi sunuyor. Xerox iGen4’ün, kullanıcılarına yüksek kalitede renkli baskılar ve daha profesyonel işler çıkarmalarını sağlayacak bazı özellikleri şöyle sıralanıyor:

Otomatik Renk Yoğunluğu Kontrolü – Baskı işlemi devam ederken, ortaya çıkabilecek istenmeyen çizgi veya izleri bir dizi sensör yardımıyla otomatik olarak tespit eden ve yok eden patentli bir teknoloji. Bu teknoloji sayesinde, hem baskı kesilmiyor hem de sorunu çözmek için bir servise gerek kalmıyor.

Taşıyıcı Dağıtma Sistemi –Toner ile taşıyıcının en iyi düzeyde karışımını sağlayan bu sistem sayesinde ilk baskıdan son baskıya ve bir işten diğerine renk tutarlığı sağlanıyor ve kullanıcılar bu teknoloji ile birlikte makineyi durdurma ihtiyacı hissetmiyor.

Yüksek Çözünürlüklü Doğrusallaştırma – Gri skala kalibrasyonu gibi zaman kaybettiren işlerin önüne geçilmesini ve işten işe ve makineden makineye daha iyi renk tutarlılığı sağlıyor. Hem fotoğrafları daha pürüzsüz ve düzgün hale getiriyor, hem de arka plan detayını keskinleştiriyor.

İleri Renk Profillemesi – Fotoğraflardaki insan yüzü veya gökyüzü gibi öğelerin gerçeğe en yakın renkte basılmasını sağlıyor. Nesnelerde gerçekçilik ve renk tutarlılığı sağlayan bu teknoloji, renkleri birkaç dakika içinde ofset baskı standartları ile eşleştirmek için otomatik olarak ayarlama yapabiliyor.

Xerox iGen4 bunun yanı sıra, kağıt yoluna yerleştirilen dahili Spektrofotometre sayesinde baskı sırasında renk ölçümlerini Xerox iGen4’ün baskı hızında herhangi bir duraklama ya da yavaşlamaya meydan vermeden yaparak, renk kalitesi ve tutarlılığı sağlıyor.

Xerox renkli baskıda lider

Alanının önde gelen bağımsız araştırma şirketi InfoTrends’in son verilerine göre Xerox, renkli sayfa baskı hacminde lider ve en yakın rakibinden 2 kat daha fazla baskı hacmine sahip. Xerox DocuColor ve Xerox iGen3 makinelerinde basılan toplam renkli sayfa sayısı, tüm sektörde basılan toplam renkli üretim baskılarının yüzde 50’sini oluşturuyor.

Xerox, 1980’li yıllarda dünyanın ilk yüksek kapasiteli dijital baskı sistemi  Xerox DocuTech’leri piyasaya sürerek, talebe yönelik ve kişiye özel baskı dönemini başlatmıştı. Xerox iGen4, aradan geçen 25 yılda dijital baskı sistemlerinin ulaştığı en üst düzeyi temsil ediyor.

  DocuCentre SC2020
  03 Nisan 2017
  Çok fonksiyonlu renkli yazıcı Yazdırma, kopyalama, tarama, e-posta, opsiyonel faks Hesaplı ofis üretkenliği ile A3 baskı devamı için tıklayınız.
  Xerox Mobil Tarayıcı
  02 Kasım 2012
  Xerox Mobil Tarayıcı, kablosuz tarayıcıdan bilgisayarlar, cep telefonları, ped ve bulut JPG görüntüleri ve çok sayfalı PDF dosyaları iletmek için Wi-Fi kullanan ilk pilli tarayıcı duyurdu. Ücretsiz bir mobil uygulama kullanarak, cihaz bir PC, Android cihazı, Mac, iPhone, iPad, iPod touch ya da Cloud kablosuz iletişim edebiliyor. Xerox Mobile Tarayıcı durumda, şarj edilebilir pil ve şarj cihazı taşıma, 4GB Eye-FiSD hafıza kartı içeren bir küçük (11,5 inç 2.75 2) renkli tarayıcı.Tarayıcıyı kullanmak için basit; sadece, güç düğmesine bir dosya formatı (PDF veya JPG) seçin vebelge yerleştirin.Tarayıcının patentli teknolojisi AutoLaunch duyuları sayfası vetaramaya başlar. Xerox göre, tam bir sayfayı taramak ...